0

ورزش و سفر

بدیهی است که کسی از شما انتظار ندارد که بعد از خرید یک بلیط هواپیما یک جفت دمبل 20 کیلویی را در چمدان خود جای دهید و تمام مقدار بار مجاز برای سفر خود را به تجهیزات ورزشی اختصاص دهید. اما خب بدون دمبل هم می‌توانید ورزش کنید مگر نه؟ نگران نباشید، قرار نیست کار سختی بکنید. برای ورزش کردن در سفر تنها کافی است صبح که از خواب بیدار می‌شوید، تنها کمی حرکات کششی انجام دهید. سعی کنید بعد از گرم کردن بدنتان چند ست دراز و نشست بزنید و حتی اگر می‌توانید در بالکن هتل یا جلوی پنجره باز آن، ریه های خود را با چند تنفس عمیق، به هوایی تازه مهمان کنید. بعد از آن می‌توانید یک دوش 5 دقیقه ای  بگیرید و با روحیه ای مضاعف خود را به خوردن صبحانه و بازدید از اماکن گردشگری دعوت کنید. به خاطر داشته باشید این ساده ترین راه برای حفظ سلامت شما در طول سفر است که البته هزینه ای هم ندارد. پس حتماً آن را امتحان کنید چرا که قطعاً از تاثیرات شگفت آور آن متعجب خواهید شد!

چه برای کار سفر می کنید چه برای تفریح، به احتمال زیاد در این مدت عادت ورزش کردن از سرتان بیفتد و اما خوشبختانه راه های زیادی وجود دارد که از این اتفاق جلوگیری کنید. کافیست که آمادگی و برنامه ریزی داشته باشید، که با این کار هم از برنامه های ورزشی جا نمی مانید و هم به تفریح خود می رسید. هتل شما بهترین مکان برای ورزش کردن در طول سفر است و اگر سفر شما کاری است، می توانید جایگزین هایی را در برنامه خود ایجاد کنید و به ورزش بپردازید

بسیاری از هتل ها دستگاه هایی مثل تردمیل، دوچرخه، الپتیگال، ماشین های وزنه و وزنه های آزاد را در اختیار مهمانان قرار می دهند و اگر در چنین هتلی هستید، روز خود را با باشگاه رفتن آغاز کنید یا اینکه شب خود را با باشگاه رفتن به اتمام برسانید.

قبل از رزرو می توانید این اطلاعات را در مورد هتل بگیرید و خدمه هتل می توانند به راحتی این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند و اگر به میزان کافی در کار با دستگاه ها آشنایی ندارید، از مربی باشگاه بخواهید که استفاده از آن ها را به شما آموزش دهد.

شنا کردن عضلات زیادی را درگیر می کند و کالری زیادی می سوزاند و حال اگر شنا بلد نیستید، می توانید تمرینات زیر را انجام دهید:

- قدم زدن در اطراف استخر

- انجام حرکات ایروبیک در آب

- تمرین برای قرار گرفتن روی آب

شما میتوانید تمام محصولاتی که مربوط به ورزش و سفر است به صورت اقساطی در فروشگاه کاپیلا خریداری کنید .

مشاهده بیشتر